Szanowni Państwo,

 
W nowym roku 2018 chcemy stworzyć na stronie PTGE internetowy atlas endoskopowy, w którym będziemy umieszczać ciekawe przypadki endoskopowe oraz obrazy wczesnych zmian nowotworowych. 
 
Atlas taki będzie miał duże znaczenie dydaktyczne dla wszystkich endoskopistów.  Może on powstać jedynie przy współpracy nas wszystkich. Zapraszam więc do przysyłania zdjęć i opisów.
 
Przypadki do atlasu będziemy kwalifikowali według następujących kryteriów:
 
1/ rak żołądka lub przełyku, potwierdzony histopatologicznie, 
2/ wymagany opis histopatologiczny, potwierdzający ze jest to rak wczesny, najlepiej z głębokością nacieku w warstwie podśluzowej i oceną zróżnicowania i limfoangioinwazji,
3/ zdjęcie wysokiej rozdzielczości w świetle białym. O ile to możliwe także NBI i powiększenie (near focus)
4/ opis endoskopowy zmiany
 
Pierwszy, przykładowy przypadek znajdą Państwo poniżej w zakładce NOWOTWORY żOŁĄDKA. Aby obejrzeć treść nalezy wpisać swoje nazwisko i numer prawa wykonywania zawodu.
 
Przesłanie zdjęć nie oznacza zrzeczenia się praw autorskich. Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody autora będzie zabronione. Każdorazowo, o ile ktoś będzie chciał wykorzystać Państwa zdjęcia, będzie musiał uzyskać zgodę. Prosimy więc o Państwa zgodę na udostępnienie adresu mailowego na stronie atlasu.
 
Przypadki proszę wysyłać na adres: bialekab@gmail.com i cb@inet.com
 
 
prof. dr hab. Grażyna Rydzewska
Prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii